czwartek, 23 lipca 2009

Twittermania

Twitter po raz pierwszy wszedł na listę 50.najczęściej odwiedzanych serwisów w Stanach Zjednoczonych. Zajął 46 pozycję z liczbą ponad 20 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie. Autorzy raportu z Media Metrix przyznają, że takiego szybkiego przyrostu użytkowników dawno nie widziano. Jeszcze rok temu korzystało z niego mniej niż milion użytkowników. Wow ! Mam nieodparte wrażenie, że to kampania wyborcza w US stworzyła tę dynamikę.

3 komentarze:

  1. Tak, ważna uwaga. twitter rośnie w zatrwżającym tempie. Jednak chciałbym Pana uwagę zwrócić na polskiego BLIPa. Ruch, który ostatgnio się tu pojawił świadczy, że przekonujemy się do mokroblogowania.Polskiego , czyli BLIPowego, pzdr :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki. Zgadzam się, zgadzam się. Zresztą owtorzyłem sobie na wszelki wypadek konto blipowe i twitterowe :)) Ma Pan rację. Blip jest u nas 5x mocniejszy zasięgowo niż Twitter. Ale z drugiej strony dziennikarze, politycy, etc.umiłowali sobie jakoś Twittera. Pisze o tym Anna Miotk w ciekawym poście: http://annamiotk.pl/2009/07/22/kdt-a-mikroblogi/

    OdpowiedzUsuń
  3. @Konrad Twitter – to po prostu moda, skoro jest z USA, był tam Obama/wygrał wybory to trzeba sobie na nim konto założyć. Ale z jaką skutecznościa? Byc moze to tylko nadal gadget, bardzo “medialny” i na czasie. A nie chęć rzeczywistego docierania do elektoratu który prawdopodobnie korzysta z lokalnych odpowiedników Twitter – Flaker czy Blip.

    OdpowiedzUsuń